Eleceed

Eleceed

Eleceed Tanıtımı :  Jiwoo adeta bir kedi misali şimşek hızındaki refleksleriyle gizlice dünyayı çok daha iyi bir yer yapmak -küçük bir çocuğun hayatını kurtarmak ya da sokak kedilerini beslemek gibi- amacı taşıyan iyi kalpli genç bir adamdır. Kaiden ise kendini bir eee.. şey.. şişman, yaşlı ve tüylü bir kedinin bedeninde sıkışmış bulan hâli hazırda firari bir gizli ajan arkaşımızdır. Birlikte, Jiwoo’nun süper güçleri ve Kaiden’in akıllara zarar dehasıyla, dünyada hüküm sürmeye çalışan karanlık güçlerle savaşacaklar ki bu, birbirlerine ne kadar tahammül edebileceklerine de bağlı.

Jiwoo Seo (서지우 Seo Ji-u), Eleceed manhwasının ana karakteridir. Kayden’ın tek öğrencisidir ve Elektrokinetik güce sahip ikinci kişidir, ancak ana yeteneği Süper Hızdır. Bağımsız bir uyanış yaşayan Jiwoo, Shinhwa Derneği’nin sponsorluğuyla Uyanmış Akademisi’ne katılmıştır.

Jiwoo Seo’nun saçları kısa ve düz olan açık krem rengindedir. Gözleri kehribar renginde olup, heyecanlandığında parlar. Sevimli bir şey gördüğünde gözleri parlar ve yüzünde kızarıklık belirir. Wooin ve Jisuk’tan daha kısa olduğu için erkekler arasında oldukça kısa sayılır. Kayden’ın eğitimi sayesinde ince ve kaslı bir vücuda sahiptir. Yüzü saf ve iyimser görünümlüdür ve genellikle gülümseyen bir ifadeyle görülür.

9.5/10

Jiwoo Seo, son derece merhametli ve sıcak kalpli bir kişidir. İnsanlar tarafından iyi ve düşünceli biri olarak görülür. Ayrıca, mahallesindeki sokak kedilerine bakar. Yalnız büyüyen ve güçlerini ortaya çıkarmaktan korkan Jiwoo, çekingen ve biraz temkinli bir kişidir, ancak birilerinin tehlike altında olduğunu gördüğünde bazen düşüncesiz davranır. Zorlu çocukluğundan dolayı son derece empatik bir kişidir. Çekingen kişiliği nedeniyle mümkün olduğunca çatışmalardan kaçınır ve özellikle güçleriyle ilgili olarak kendisini göz önüne çıkarmamak için çok dikkatlidir. Jiwoo’nun içine kapanık kişiliğinden kaynaklanan bir eğilimi var: herhangi bir sorun ortaya çıktığında hep suçlu kendisi gibi düşünür. Ancak kusurlarına rağmen, Jiwoo her zaman arkadaşlarının ihtiyaç duyduğu zamanlarda onların yanında yer almıştır. Önünde bir problem olduğunda gözlerini kaçıramaz ve diğerlerine yardım etmek için çaba gösterir. Bu sırada zarar görmesi ya da güçlerini kamuya açığa çıkarması riski olsa bile. Dışarıya karşı içine kapanık olsa da, açıldığı insanlarla oldukça sosyal bir kişiliğe sahiptir. Yanındaki insanlara ve kedilere, yabancılar ya da tanıdıklar dahil, çok önem verir. Bazıları onun arkadaş canlısı doğasından dolayı biraz rahatsızlık duysa da.Jiwoo Seo, dikkatli bir öğrenci olarak gözükür. Her zaman başkalarının kendisine verdiği tavsiyeleri hatırlar ve tavsiyeleri harfiyen takip eder, bazen kendisine sorun çıkarsa bile. Jiwoo’nun içine kapanık kişiliğinden kaynaklanan bir eğilimi var: herhangi bir sorun ortaya çıktığında kendisini suçlu hissetme eğiliminde. Ancak kusurlarına rağmen, Jiwoo her zaman arkadaşlarına ihtiyaç duydukları zamanlarda destek olmuştur. Karşısına çıkan herhangi bir sorun karşısında gözlerini kaçıramaz ve başkalarına yardım etmeye çaba gösterir, zarar görme ya da güçlerini kamuya açığa çıkarma riski olsa bile. Dışarıya karşı içine kapanık olsa da, açıldığı insanlarla oldukça sosyal bir kişiliğe sahiptir. Yanındaki insanlara ve kedilere, yabancılar veya tanıdıklar dahil, çok önem verir. Bazıları onun arkadaş canlısı doğasından dolayı biraz rahatsızlık duysa da… Devamını Mangayı Okuyarak Kendiniz Anlarsınız Artık.